22. 02 2017 06:00 | Peter Trnovec

Tajomstvo úspechu Adama Ďuricu: Jeho najväčší hit vznikol zo zúfalstva!

Tvárou v tvár o hudbe, láske, úspechoch a bezpečnosti práce.

Adam Ďurica chystá prelomové turné
Adam Ďurica chystá prelomové turné Foto: Facebook A. D.

Objavil sa v úplne prvej SuperStar, ale do finále sa nedostal. Keďže hudba je jeho život, vytrval a vyplatilo sa. Hoci Adamovi Ďuricovi trvalo dlhšie, kým prerazil a občas mal chuť so všetkým skončiť, išiel vytrvalo svojou cestou. A teraz patrí medzi najúspešnejších slovenských interpretov.

Spolu, ale predsa inak

 

V apríli sa Adam vydá na veľké turné k albumu Spolu. Prípravy sú v plnom prúde a spevák má poriadne nabité dni. "Bude to prepracované, chystám novú šou, odprezentujem celý nový album, ale nebudú chýbať ani staršie veci. Ľudia ma budú vidieť tak, ako ma ešte nikdy nevideli," sľubuje Adam. 

Nič neľutujem!

 

Aktuálne turné je vyústením dlhoročnej poctivej práce. Adam sa nikdy nenechal odradiť tým, že pozíciu v hudobnom biznise si musel budovať po malých krôčikoch. Mal síce občas chuť vykašľať sa na všetko, ale vytrval. Až prišiel hit Neľutujem a z neho sa stala hviezda. Paradoxne, táto skladba vznikla zo zúfalstva a Adam od nej absolútne nič nečakal.

Bez lásky to nejde

 

Možno to znie ako klišé, ale Adam rád skladá piesne o láske. Možno aj preto sú také obľúbené, že sa inšpiruje vlastným vzťahom a väčšinou ich tvorí pre svoju priateľku: "Môj vzťah je skvelý, preto o tom môžem spievať a je to podľa mňa uveriteľné. Niekto možno bude ohŕňať nos, že pesničky o láske ... Ale tie tu boli vždy a sú tu stále a podľa mňa sú najkrajšie." 

Volajte technika BOZP

 

Keď sa Adam rozhodoval, kam pôjde po strednej škole študovať, napadali mu (podľa jeho slov) samé šialenosti. Skúšal to s masmediálnou komunikáciou a keď zistil, že tadiaľ cesta nevedie, rozhodol sa pre ešte "lepší" nápad - psychológia! Tam to už vôbec nevyšlo a tak sa vybral v stopách vlastného otca. Stal sa inžinierom Bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Ale na školenia do vašich firiem si ho radšej nepozývajte ...


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?