19. 04 2017 06:00 | Marína Dobošová

Olympionička Jana Dukátová - pre šport obetovala všetko!

Úspešná olympionička v otvorenom rozhovore.

Vodáčka Jana Dukátová
Vodáčka Jana Dukátová Foto: Facebook / Jana Dukátová

Jana Dukátová patrí k našim najúspešnejším vodáčkam, aktuálne jej patrí piata pozícia v svetovom rebríčku. Na svojom konte má celú kopu medailí zo svetových, európskych či slovenských šampionátov. Do zbierky jej chýba už len medaila z olympiády, keďže jej tento cenný kov dvakrát unikol tesne pred nosom. My však veríme, že tretí pokus bude úspešný.

Jana na vode trávi všetko čas. „Robím to, čo ma baví a zatiaľ ma to aj živí. Ideálna kombinácia,“ hovorí pre náš portál táto cieľavedomá dáma. Okrem pádlovania si totiž nechala otvorené aj zadné dvierka a podarilo sa jej vyštudovať vysokú školu. Okrem toho hovorí plynule po anglicky aj nemecky, vo svete by sa teda nestratila. Pre záplavu aktivít jej však unikol obyčajný študentský život či divoké žúrky so spolužiakmi! Ľutuje to?

Pozrite si prvú časť našej relácie!

 

Jana na vode majstrovsky zvládla špeciálnu techniku pádlovania, kedy jej pohyb pripomína pohyb hada.  Aj vám prezradí, v čom tkvie tajomstvo tejto techniky.

Okrem toho sa rozhovorila aj o zraneniach. Mala problémy s chrbticou, poriadne ju potrápilo aj vykĺbené rameno, no ona sa do hry vrátila silnejšia ako nikdy predtým. Pomohla jej, podobne ako Dominike Cibulkovej, mentálne koučka. Aj vďaka tomu verí, že sa jej o tri roky na Olympijských hrách v Tokiu konečne podarí siahnuť na cenný kov.

Pozrite si druhú časť našej relácie!

 

Podľa Jany vek v tomto športe nehrá žiadnu rolu, vodáci sú rokmi skúsenejší a technicky zdatnejší. Je teda ľahko možné, že sa táto šikovná športovkyňa udrží vo svetovej desiatke aj počas nasledujúcich desaťročí.

A ako to vyzerá v zákulisí? Panuje tam závisť a škodoradosť, alebo, naopak, súperky tvoria jednu veľkú vodácku rodinu? Okrem toho Jana Dukátová prezradí aj finančnú situáciu vodákov, ktorí za svoje úspechy rozhodne neberú ťažké peniaze.

Pozrite si tretiu časť našej relácie!

 

Cuky a Luky: „Do Rakúska by sme šli aj smeti zbierať!“ Cuky Luky film má premiéru už tento týždeň!

Hlasujte za najlepšiu premenu siedmeho kola! Ktorá sa vám páčila najviac?

Fantastická súťaž! Staňte sa súčasťou Tvojej tváre aj vy! Čakajú na vás tréningy s hlasovou koučkou a hlavným choreografom. 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?