Iba u nás cover

Rasťo Sokol otvorene: Čo z Dobre vedieť! zostane pred divákmi utajené a na obrazovky sa nedostane?

14. 06 2017 06:00 | Peter Trnovec
Rasťo Sokol
Rasťo Sokol Foto: TV Markíza

Prečo sa z neho nestala herecká hviezda?

Má pod palcom jednu z najobľúbenejších zábavno-súťažných šou, jeho hlas dôverne poznáte z dabingu, rozhlasu či televíznych upútavok. Ale Rasťo Sokol nie je iba ostrieľaným mediálnym profesionálom. V súkromí je vášnivým cestovateľom a športovcom. A predovšetkým príjemným človekom.

Dobre vedieť o Dobre vedieť!

Rasťova tvár sa po dlhšej pauze opäť objavila na televíznych obrazovkách pred viac ako rokom, keď sa stal moderátorom šou Dobre vedieť! Hoci mal už predtým bohaté skúsenosti s moderovaním v rozhlase či na rôznych živých akciách, v tejto relácii sa musel zžiť s viacerými vecami, s ktorými dovtedy do styku neprišiel. Hlavne sa musel naučiť udržať na uzde dvojicu Jakab - Kemka ...

 

Začínal s legendárnym Kronerom

Od malička sa pohyboval v televíznom prostredí a patril medzi naojbsadzovanejších detských hercov. V seriáli My sme malí muzikanti si zahral po boku legendárneho Jozefa Kronera, objavil sa aj v ďalších detských kultovkách Kúzelné mestečko či Snehuliaci. No herecká megahviezda sa z neho nestala. Prečo nakoniec skončil v rozhlase?

 

Auto bez strechy a otĺkanie s kamarátmi

Nielen prácou je človek živý, treba vedieť aj oddychovať. A Rasťo najradšej relaxuje aktívne. Miluje cestovanie a more mu dobíja energiu. Viackrát do týždňa cvičí alebo hrá s kamarátmi hokej či futbal. Kolektívne športy mu maximálne vyhovujú a má na to perfektný dôvod. Aký? Pozrite si poslednú časť rozhovoru a dozviete sa ho.