Iba u nás cover

Meky Žbirka: „Ako som utiekol hrobárovi z lopaty!“

19. 07 2017 06:00 | Marína Dobošová
Meky Žbirka na festivale Park Film Fest
Meky Žbirka na festivale Park Film Fest Foto: Facebook / Park Film Fest

Obľúbený spevák v otvorenom rozhovore.

Meky Žbirka sa na našej hudobnej scéne drží niekoľko desiatok rokov na absolútnom vrchole. Čo skladba, to hit. Čo koncert, to beznádejne vypredaný.

My sme sa s ním stretli na filmovom festivale Park Film Fest v Trenčianskych Tepliciach, kde dostal cenu za herecký výkon vo filme Neberte nám princeznú.

Začiatkom roka ho schvátila vážna choroba. V milovanom Londýne dostal silný zápal pľúc a nevedel sa dostať k lekárovi. Ako sa z nej dostal?

Pozrite si prvú časť nášho rozhovoru.

 

Aj keď je horúci júl, Meky už teraz pripravuje vianočné turné. Dokonca ho chceli nahovoriť na hru na husle, čo zatiaľ zamietol. So symfonickým orchestrom za chrbtom odohrá v decembri jeden zo svojich veľkolepých koncertov. V úlohe hosťa sa predstaví česká pesničkárka Lenka Filipová.

Akým štýlom skladá Meky nové skladby? Vedel by zložiť hit na počkanie bárs aj hneď?

Pozrite si druhú časť nášho rozhovoru.

 

Manželka Katka je jeho strážnym anjelom aj manažérkou. Keďže Meky každému prisľúbil svoju účasť, a potom si nič nezapísal, začali sa mu kopiť problémy. Vyriešila ich až Katka, ktorá sa chopila úlohy manažérky. A tak začal obľúbený spevák všetkým rozdávať jej číslo namiesto svojho.

Prebrala však na seba aj nepríjemnú časť práce – musí odmietať ľudí a hovoriť rázne nie.  Aj samotný Meky má pre ľudí, ktorí ho žiadajú o rady do život jedinú osvedčenú múdrosť, ktorej sa sám drží. Aká to je?

Pozrite si tretiu časť nášho rozhovoru.

 

Ďakujeme hotelu Panorama v Trenčianskych Tepliciach za poskytnutie priestorov na nakrúcanie.